‘Ne Kotra ne Uskuna, Ayna kıç tekne yeter bana !’

Ayna kıç tekne, yükseltilip kare şekli verilmiş bir kıça sahiptir, böylece guletle mukayese edildiği taktirde ek kabinler için müsait yerleri vardır. Kıçta bir master kabin ya da iki normal kabin bulunabilir. 8-36 kişiye kadar misafir ağırlayabilir. Her kamarada duş, banyo ve tuvaleti olup, 4-16 adet çift kişilik yatak konabilen kabinleri vardır. Genelde marconi donanıma sahip olup 18-40 metre civarında uzunluğa sahiptirler.

Ayna kıç tekneler çok farklı şekil, boyut ve tasarıma sahiptir çünkü bir tekneyi ayna kıç yapan şey, teknenin kendisiyle ilgili olduğu kadar arma ile de ilgilidir. Gulete benzemesine rağmen, arka kısmında kamara bulunmasından dolayı kıç tarafları düz olarak inşa edilir. Ayna kıç yatlar, iki direkli, ön direği kıç direğinden daha uzun olan yelkenli teknelerdir. Kuzey Avrupa’da yüzyıllardır kullanılan bu formun Bodrum’da ilk defa yapımına 1986 yılında başlanmıştır ve bugünlerde daha çok ayna kıç tekne imal edilmektedir.

‘Mavi Yolculuk’ deneyimini daha önce hiç tatmadıysanız, şimdi sıra sizde! Birbirinden güzel destinasyonlar ve geniş ayna kıç tekne filomuz ile hayalinizdeki yatı bulmak çok kolay. Bakir koylardaki küçük balıkçı köylerini, muhteşem yürüyüş yollarını, bakir ormanları keşfedin, antik kalıntıları ve arkeolojik alanları ziyaret edin. Mavi yolculuk süresince bol bol yüzün, şnorkelle deniz altı güzellikleri keşfedin veya balık yakalayın. Akşam vakitlerinde nefes kesici gün batımlarının, leziz yemeklerin tadını çıkarın, yıldızların altında uyuyun ve çok daha fazlasını yapın…

Yorum Yaz

Mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Yıldızlı alanların doldurulması zorunludur. *