Ön Ödeme ve Rezervasyon

Rezervasyonun gerçekleşmesi ve ilgili yatın belirlediğiniz tarih aralığında tarafınıza tahsis edilmesi için, toplam kira bedelinin %35’ini ödemeniz gerekmektedir. Bu miktar ön ödeme (kaparo) olarak alınır ve kalan ücret tur başlangıç tarihinden bir ay önce tahsil edilir.

* Kaparo ve bakiye ödeme tarihleri Erken Rezervasyon & Son Dakika Rezervasyonlarında ya da promosyonlu fiyatlarda değişiklik gösterebilir.

İptal Koşulları

Tur tarihinden 90 gün öncesinde yapılan iptallerde ön ödemenin tamamı iade edilir.

Tur tarihine 89 – 30 gün kala yapılacak iptallerde ön ödeme tutarının %40’ı kesilerek kalan ücret iade edilir.

Tur tarihine 29 gün kala yapılacak iptallerde hiçbir iade yapılmaz.

Yat Değişikliği

Opus Yatçılık, misafirlerin rezervasyon yaptırdığı teknenin seyre mani olacak bir sorun yaşaması durumunda; misafirlerine aynı standartta ya da daha iyi bir standartta yatla hizmet vermeyi taahhüt eder. Seyre engel olan sorunun 36 saat içerisinde giderilmemesi durumunda değişiklik gerçekleştirilir.

Mücbir Sebepler

Seyahat kısıtlamaları durumunda (uçuşların iptal edilmesi, sınırların kapanması ve buna bağlı olarak oluşan mücbir sebeplerde) pandemi nedeniyle mevcut rezervasyonlar ilgili sezondaki ya da sonraki sezondaki başka bir tarihe kaydırılabilir. Rezervasyon değişikliği istemeyen misafirlere yaptıkları tüm ödeme iade edilir.

İlgili ülkeye turist akınını kesecek dâhili veya uluslararası ihtilaflar, doğal felaketler, salgın hastalıklar, karantina, sokağa çıkma yasakları ve savaşlar sonucunda tarafların yükümlülüklerini yerine getirmesi imkânsız olabilir.

Mücbir sebep halinde Opus Yachting ve kiracı anlaşmayı tazminatsız fesih edebilir ve ödenmiş olan kaparo yatı kiralayana iade edilir.

Şikayetler

Tur boyunca oluşabilecek her türlü aksaklıkta öncelikle yatın sevk ve idaresinden sorumlu kaptana haber veriniz. Kaptanınızın mevcut duruma çözüm bulamaması halinde Opus Yatçılık temsilcisine ilgili irtibat numaralarından ya da support@opusyachting.com adresinden ulaşabilirsiniz. Yetkilimiz en hızlı şekilde sizlere dönüş yapacak ve tatilinizin kesintisiz olarak devam etmesi için her türlü sorununuza en kısa zamanda çözüm üretecektir.

Tatiliniz süresince ve sonrasında, sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına mavi yolculuk deneyiminizle ilgili her türlü geri bildirimi bizlerle paylaşmanızı rica ederiz.