Hakkımızda

Opus Yachting, uzun yıllardır turizmin farklı alanlarında çalışan iki kişinin güçlerini birleştirip bir araya gelmesiyle kuruldu. Opus Yachting olarak, yaşam motivasyonunun para biriktirmek değil anı ve insan biriktirmek olduğuna inanıyoruz.

Misyonumuz; dil, din, ırk, yaş, cinsiyet ve etnik köken fark etmeksizin tüm dünya insanlarına, bizimle iletişim kurdukları ilk andan son ana kadar dürüst ve kaliteli hizmet vermektir. Kimilerine göre mavi sadece bir renkten ibaretken, biz deniz severler ve yatçılar için ‘’mavi’’ dünyanın dörtte üçüne ulaşmak demektir.

Ayaklarını denize sokmakla yetinenden maraton yüzücüye, profesyonel yelkenciden amatör denizciye, yüzme bilmeyenden milli yüzücüye… Denizle ilişkiniz ne boyutta olursa olsun yaşamınızdaki unutulmaz anılara vesile olmak için her zaman hizmetinizdeyiz.

Opus Yachting Almanca, Hollandaca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca ve Türkçe dillerinde hizmet vermektedir.

Ahmet

Opus Yachting kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Turizm kariyerine mavi yolculuk yat turlarında yerli ve yabancı misafirlere rehberlik yaparak başladı. 2004 yılından bu yana kara ve deniz tecrübesi sayesinde turizmin farklı yönlerine hakimdir. Yatçılık sektöründeki tecrübelerine kariyeri boyunca tanıştığı birçok yat ustası, kaptan, gemici ve diğer deniz personelinden aldığı bilgileri harmanlayarak ulaştı.

Deniz üzerinde ya da karada misafirlerden gelebilecek her türlü talep ve beklentiye karşın çözüm odaklı olması sayesinde görevini başarıyla ifa etmektedir.

Dalgaların, rüzgarın ve yelken sesinin bir senfoni gibi uyumlu olduğuna inanıyor. Bu yüzden işini bir sanat eseri gibi görüyor.

Meltem

Opus Yachting kurucu ortağı ve genel müdürüdür. DNA’sında bulunan Hollanda ve Türk genlerini, turizm kariyeri boyunca farklı kültür ve dildeki insanlarla etkili bir iletişim kurmak için kullandı. Meltem Hollanda’da doğup büyümüş ve daha sonra Türkiye’ye yerleşerek iki ülkenin kültürünü mükemmel şekilde özümsemiştir.

Hem yurt içi hem de yurt dışında turizm sektöründe kurumsal şirketlerde uzun yıllar çalışmıştır. Konukların kendilerini rahat ve iyi hissetmeleri için her zaman planlı, titiz ve profesyoneldir.

İsminin de verdiği etkiyle her zaman denizler tarafından çağrıldığını hissederdi ve yatçılık sektörüne giriş yapmasıyla bu konuda yanılmadığının farkına vardı. Karadan denize yaydığı pozitif enerjisi, nezaketi ve çalışkanlığı ile gerçek bir ‘Meltem’dir’.